Lokasyon : kapadokya

Tur Açıklaması

Yeşil tur olarak adlandırılan Kapadokya bölge turu, bölgede yer alan tarihi ve turistik merkezlerin görülmesini amaçlıyor. Saat 09:30’da misafirlerin profesyonel tur rehberi eşliğinde otelden alınmasıyla başlayan tur akşam saat 17:30’da son buluyor.  Yaklaşık 7 saat süren turda gezilen yerler:

*Göreme Panaroma

*Derinkuyu yeraltı şehri

*Ihlara vadisi

*Yaprakhisar Panorama

*Selime Kilisesi

*Güvercinlik Vadisi

*Taş Mağazası

GÖREME PANAROMA
Turumuzun ilk durağı Göreme Panorama olacak. Burası aynı zamanda Göreme’nin en yüksek noktası olup Aydın kırağı, Aşıklar tepesi gibi farklı isimleri de vardır. Kapadokya’nın eşsiz panoramik manzarası izlerken, rehberiniz size peri bacalarının oluşumu ile ilgili bilgi verecektir. Fotoğraf çekmek için serbest zamanınız olacaktır.

DERİNKUYU YERALTI ŞEHİRİ
Göreme Panoramada en güzel karaleri yakaladıktan sonra bir sonraki durağımız Derinkuyu yeraltı şehri olacak.. Bu yer altı şehri ilk olarak yerel halk tarafından doğal bir derin dondurma olarak kullanılmış, daha sonra Romalılar tarafından potansiyel Arap istilalarına karşı bir barınak olarak kullanılmış. Bölgemizin en büyük yeraltı şehridir. 8 Katlı olup 55 Metre derinliktedir. Mutfak – Havalandırma bacası – sürgü kaya kapıları – Kilise – Su kuyusu – Ahır – Okul bölümerini rehberimiz eşliğinde tek tek görüp geziyoruz.

IHLARA VADİSİ
İç Anadolu bölgesinde tarihi ve tabii güzelliği ile meşhur bir vadi. Aksaray iline bağlı Güzelyurt ilçesinin batısındadır. Vadi, Selime köyünden başlayıp, Ihlara köyünde son bulur.

Ihlara Vadisine dar bir boğazla girilir. Ihlara köyüne kadar içinden 26 menderes çizerek Melendiz Çayının aktığı vadi, dar tabanlı çok dik yamaçlı ve derindir. Bu dik yamaçların Melendiz Çayına bakan kısmında çeşitli manastır, kilise ve mağaralar oyulmuştur.

Vadide iklim, ilin diğer bölgelerine nazaran daha ılımandır.Vadinin dar tabanında bağlar ve bahçeler sıralanmıştır. Vadinin başlangıcı olan Selime ve Yapraklıhisar köylerinde tüf konileri ve peribacaları vardır.Kalınlığı genelde 100 m olan peribacaları ve tüf konileri kuzeye ve kuzeybatıya gidildikçe incelir. Kızılkaya köyü yakınlarında 5 metreye iner. Bu peribacalarının, Ürgüp Peribacaları ile aynı zamanda meydana geldiği zannedilmektedir.

Ihlara Vadisinde zengin şifalı su kaynakları vardır.Yaprakhisar köyüne 3 km uzaklıktaki Ziga Kaplıcasının, banyo kürleri, romatizma ve kadın hastalıklarına, içme kürleri ise mide, barsak, karaciğer ve safra kesesi hastalıklarına faydalıdır.. Eğer öğle yemeği için restorana gelecek 15m.Then yaklaşık 3,5 km.Hiking 1 saat aldı.Her sürecek Sen zammı olacak.

ÖĞLE YEMEĞİ
Vadideki öğle yemeği için nehrin yanında 1 saat. Çorba ve salata ile başlayacaksın, daha sonra listeden ana yemeklerden birini seçebileceksin.

YAPRAKHİSAR PANORAMA
Öğle yemeğinden sonra rehberimiz sizi yaprakhisar’a özgü bir yere götürecektir. Konik peribacalarının en güzel örneklerini göreceksiniz. Alan, Star Wars Film Seti’ne çok benzer olduğundan, Yaprakhisar “Star Wars Film Seti” olarak bilinir.

SELİME KİLİSESİ
Başka bir film setine benzeyen yer Selime Manastırı ile devam edecek. İlk bakışta manastır bir kaleye benziyor, ancak barınaklar, kiliseler, şapeller, yatak odaları, depolar ve büyük katedral bize bir manastır olduğunun kanıtlıyor. Kapadokya’daki manastır hayatı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

GÜVERCİNLİK VADİSİ
Selime manastırına tırmanmak, muhtemelen sizi tüketir. Ama Güvercinlik Vadisi’ne varana kadar dinlenmek için yaklaşık 1 saatlik bir süre var. Ayrıca Rehberimiz yolda Anadolu ile ilgili bazı gelenek, kültür ve hikayelerden bahsedecek. Güvercin Vadisine vardığınızda güvercinler vadinin üstünde buluşurlar. Güvercinler Kapadokya halkı için daima önemlidir. Yumurtaları ve pislikleri farklı amaçlar için kullanılıyordu. Bu nedenle, yerel halk vadi yamacına kendileri için evler oynamıştır. Onları gördüğünüzde insanların “ev” dediklerini anlarsınız.

ONİKS TAŞ MAĞAZASI
Uçhisar’daki oniks fabrikasını ziyaret edeceğiz. Oniks; çeşitli renklerde ve çeşitli mineraller içeren volkanik bir taştır. Kapadokya’da volkanik bir alan olduğu için bazı oniks birikintileri vardır. Fabrikada, usta size oniks şekillendirme aşamalarıyla ilgili bilgi verir ve şekillendirici bir şovu izleyeceksiniz.

17:30 Turunuz bitecek ve otele bırakılacaksınız


Fiyata Dahil Olanlar

  • Transfer
  • Tecrübeli ve lisanslı rehber
  • Müze ve ören yerleri giriş bileti
  • Öğle yemeği

Fiyata Dahil Olmayanlar

  • İçecekler-Kişisel harcamalar
Call Now ButtonWhatsApp Rezervasyon Hattı