Lokasyon : kapadokya

Tur Açıklaması

Mavi  tur olarak adlandırılan Kapadokya bölge turu, bölgede yer alan tarihi ve turistik merkezlerin görülmesini amaçlıyor. Saat 09:30’da misafirlerin profesyonel tur rehberi eşliğinde otelden alınmasıyla başlayan tur akşam saat 17:30’da son buluyor.  Yaklaşık 7 saat süren turda gezilen yerler:

*Mustafapaşa Kasabası(Eski Rum Köyü-Sinasos)

*Damsa Barajı

*Cemil Köyü(Kiliseler)

*Keşlik Manastırı

*Soğanlı Vadisi

*Taşkınpaşa

 

Mustapafasa: Yunanlıların yaşadığı eski köy. Buna Sinasos (Yunanca adı) adı verilir. Rum Ortodoks aileleri 20. yüzyılın başına kadar burada yaşıyorlardı. 1923’te Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan sonra Yunanistan ile Türkiye arasında bir nüfus mübadelesi yaşanmıştı. Burada yerleşmiş yunan aileleri kayboldu. Küçük kasaba, Yunan mimarisinde çok güzel evler inşa etti. Tezleri, tümü Yunan mimarisine özgü süs eşyaları, süslemeler ve kemerlerle evlerde görme şansın var.

Damsa: Bu bölgede Ürgüp’e çok yakın büyük bir baraj. Muhteşem dağ bölgeleri ile çevrili bu yüzden manzarayı görmek için bu yere düşersiniz. Burada bir baraj inşa etmenin nedeni, bölgeye su temini sağlamaktır Özellikle yaz mevsiminde çok kuru olan bölge. Kış aylarında yaklaşık 4 ay kar kaybı görüyor ancak Damsa barajı da yardımcı oluyor.

Cemil: Cemil, Ürgüp’ün etrafında küçük bir köydür ve çok Hıristiyanların yerleştiği çok eski bir yerleşim yeridir. Cemil kilisesi ve eski mağaralar denilen eski kiliseyi görmek için köyün dar ve eski caddelerine gideceksiniz. Burada ayrıca insanların yaşadığı küçük bir yer Burada ana sanayi tarım ve su yetiştiriciliğidir. Bölgede volkanik olan yerli halkın sebzeler ve tahıllar gibi çiftliklerdeki her şeyi bitki örtüsünü neden kolaylıkla bitkisel sebze haline getirdiğini ve burada yöre çiftçiliğini gördüğünüzde bunun hayatın nasıl devam ettiğini size göstermektedir.

Keşlik: Cemil köyü yakınlarında da bulunmaktadır. Köyün tepelerinden birinde köyün adı, türkçe bir sözcüktür. Bugünlerde bu küçük köyde sadece 200 kişi yaşıyor. Lokaller, farmin’den hayatını kazanmak için buradadır. Bu bölge, Hıristiyanlar tarafından Archangels manastırı olarak adlandırılan bir manastır olarak kullanılmıştır. devasa ve gösterişli manastır bir şapel, refectories ve bazı kaya evleri içerir.Onlar aynı zamanda tüneller ile bağlantılıdır.

Soğanlı: Yine bölgedeki muhteşem bir vadi görüyorsunuz. Volkanlar ve yeşil arasındaki sessiz bir kasabada bulunan derin bir vadi, tablolarla çok sayıda sopa ve kanyon görünümü ile yerel bir restoranda güzel bir türk yemekleri .. Ve daha fazlası. Hıristiyanlar, burada Araplara yapılan zulümlerden kurtulmak için Hıristiyanlığın ilk dönemlerinde yerleştiler. Dağlarda ve mağaralarda saklanmak için iyi bir yerdi. Din öğretmek için birçok kilise yaptılar. Vadinin güzelliklerinden hoşnut olacaksın trekking.After vadi, yerli halk tarafından sunulan güzel bir fincan çay, hoş geldiniz demek, sizi mutlu edecektir …

Taşkınpaşa: Bizanslılar tarafından Tamisus olarak da bilinen köy, daha sonra Türkler tarafından bu ismi aldı. Taşkınpaşa, burada 14. yüzyılda hüküm süren krallardan biridir. Bu nedenle burada genellikle Türk mimarisinden etkilenen binalar görüyorsunuz. Burada görülebilecek en önemli yerler camiler, medrese (Müslümanların Theological School) ve Türbe adlı türbe. Bunların hepsi köy ile aynı adı taşıyor.


Fiyata Dahil Olanlar

  • Transfer
  • Türkçe rehberlik
  • Müze ve ören yerleri giriş bileti
  • Öğle yemeği

Fiyata Dahil Olmayanlar

  • İçecekler
  • Kişisel Harcamalar
Call Now ButtonWhatsApp Rezervasyon Hattı