Lokasyon : Kapadokya

Kapadokya AT Turu

Adı Pers dilinde ‘Güzel Atlar Ülkesi’ anlamına gelen Kapadokya’nın belki de adıyla en özdeşleşen aktivitesi Kapadokya at turu veya farklı bir deyiş ile Atlı Safari Turu. Nakış misali peribacalarıyla işlenmiş vadilerinde koştururken arkada tozdan bulutlar, yerde
nal izleri bırakmak, miladı çok eskilere dayanan coğrafyada anın özgürlüğünü solumak.

Kapadokya At Turu 

Kapadokya’da 1980’lerden sonra başlayan turizm hareketliliğine en çok etkisi dokunan aktivite atlı safari turu. Başta Uzakdoğu ve Avrupa olmak üzere hem yabancı hem de yerli turistlerin en rağbet ettiği etkinliklerden biri olan atla Kapadokya keşif turlarına katılabilmek için binicilik konusunda tecrübeli olmanız da gerekmiyor. Ata ilk binişiniz olsa bile, profesyonel  hizmet veren ve güvenlik önlemleri denetlenen at çiftliklerinde küçük bir brifing sonrasında keşfe çıkmaya hazır hale gelebiliyorsunuz. Hatta çocuklarınızı da bindirebiliyor, ailecek bu keşfin keyfini  çıkarabiliyorsunuz.
Kapadokya at turunu düzenleyen şirketler hemen hemen aynı güzergah ve rota üzerinde  ilerleseler de küçük değişiklikler yapabiliyor ve paketlere göre farklı hizmetler sunabiliyorlar.
Konakladığınız yerden alınma ve tur sonrasında tekrar bırakılma anlamına gelen transfer hizmetleri, tura hazırlayan ve brifing veren profesyonel eğitmen hizmetleri, güvenliğiniz için yapılması gereken sigortalar, ata binmek için gerekli olan ekipmanlar ve rehberlik hizmetleri bu paketlerde verilen, fiyata dahil tutulan fix hizmetler.

Tura çıkacağınız at çiftliği yani binicilik merkezi gezi rotanızın başlangıcı oluyor. Önce atınızı seçerek başlıyorsunuz işe. Anadolu, İngiliz veya Arapatlarından hangisine yakınlık duyduğunuza ve uysallık referanslarına göre yol  a rkadaşı ediniyorsunuz. Atlar bu gezintiler için eğitilmiş oldukları ve alıştıkları için ani hareketlerde bulunmuyor, zorluk çıkarmıyorlar. ‘Yerli Kovboy’ tabir edilen tur rehberi eşliğinde rotada belirtilen vadilerde kendinizi zaman zaman bir western filminde zaman zaman da bir tarih belgeselinde hissedebiliyorsunuz. Araçların giremediği
dar patikalar, peri bacalarının etekleri ve yemyeşil bağların olduğu köyler ise at sırtındayken bir film platosuna dönüşüveriyor. Yaz ya da kış mevsimi fark etmez, Kapadokya’da ata her mevsim binebiliyorsunuz.
Kapadokya’nın at kiralayan ve tur düzenleyen at çiftliklerini sizler için araştırdık. Eğer hayatınıza farklı tecrübeler eklemek isteyen bir gezginseniz, dilerseniz şirketlerin belirlediği tur rotlarında, dilerseniz sizin belirlediğiniz özel bir rotada Kapadokya’yı içinize sindirebilirsiniz.

 

Kapadokya At Turu Çiftlikleri 
Kapadokya’da bulunan at çiftlikleri sadece at turları için değil, meşhur Kapadokya kahvaltıları için de tercih edilen yerlerden. Tamamen organik yöresel ürünlerden oluşan kahvaltı sofraları özellikle  bahar ve yaz aylarının  vazgeçilmezlerinden. Kahvaltı sonrası da muhteşem bir keşif turuna çıkıyor, at sırtında bir maceraya atılıyorsunuz.

 

Call Now ButtonWhatsApp Rezervasyon Hattı