Kapadokya Balayı Paketi  3 Gece 4 Gün Balayı Paketi

1.Gün

Kapadokya’ya gelişinizin ilk günü havalanında karşılanır ve transfer servisi ile güvenli bir şekilde Cave Hotel’e ulaşımınız sağlanır. Girişte güler yüzlü personel tarafından karşılanarak otel ve bölge hakkında detaylı bilgi edinirsiniz. Sizin dinlenebilmeniz için ilk güne tur dahil edilmemiştir.  İsteğinize bağlı olarak bu gün için diğer etkinliklerden faydalanmak isterseniz otelinizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

2.Gün

Bölgesel Tur

Lezzetli bir kahvaltıdan sonra otele gelen rehberle tanışıp ilk ziyareti Devrent Vadisi’ne yapmak için yola çıkılacaktır. Ürgüp – Avanos yolu üzerinde bulunan vadide birçok şekil ve boyda peribacasını bir arada görebilirsiniz. Hayal vadisi de denilen bu sıradışı manzaradan sonra Paşabağı adı verilen Kapadokya’nın en büyük ve en ilgi çekici peribacalarını görebilirsiniz. Daha sonra ülkemizin en uzun nehrini görmek için Avanos İlçesinden geçerek, bölgenin en ünlü çömlek atölyelerinden birinde çömlek yapımını izleyebileceksiniz. Hemen ardından öğle yemeği için bölge restoranlarının birinde öğle yemeği için mola verilecektir. Yemekten sonra ilk ziyaret yeri Kapadokya’nın en önemli turistik çekiciliklerinden biri olan Göreme Açık Hava Müzesini ziyaret edebileceksiniz. Göreme İlçesinden geçerek vadiyi gören panoramada mola verilecektir. Esentepe denilen bu panorama da nazar boncuklarıyla kaplı ağaçlarla harika manzara fotoğrafları çekebilirsiniz. Son olarak rehberle otelimize dönüşünüz sağlanacaktır

3.Gün

Yürüyüş ve Yeraltı Şehri Turu

Güney bölge turumuz , tarihi milli park sınırları içerisinde yer alan ve bölgemizin kalbi olarak niteleyebileceğimiz Kızılçukur ve Meskendir vadilerinde başlayacaktır. Yaklaşık 4 km boyunca vadiler içerisindeki muhteşem doğal güzellikler, kaya oyma kilise ve güvercin evleri yürüyüş seven misafirlerimiz için unutulmaz bir deneyim olacaktır.
Yürüyüşün ardından ulaşacağınız Çavuşin köyünde dinlenme molası vereceksiniz. Bu şirin köyde dinlenirken rehberinizden Kapadokya hakkında daha detaylı bilgi alacak , yakın Kapadokya tarihine de tanıklık edeceksiniz. Kilise ve şapel yıkıntıları arasında 1923’lere kadar Rum halkının yaşadığı eski Çavuşin köyünün fotoğraflarını çekeceksiniz.
Çavuşin Köyü gezisinin ardından öğle yemeği için yerel bir restoranda mola vereceksiniz. Yemeğin hemen sonrasında Uçhisar Kalesi’ni farklı bir açıdan görebileceğiniz Güvercinlik Vadisi Seyir noktası bir sonraki durağınız olacak. Önünüzde uzanan vadi boyunca güvercin yuvalarını gözlemleyebilecek, eski Uçhisar Kasabasının büyüleyici mimarisini de fotoğraflayabileceksiniz.
Bu muhteşem manzaranın ardından bir sonraki durağınız bölgemizin en önemli noktalarından biri olan Kaymaklı Yer Altı Şehri olacak. ilk Hristiyan topluluklarının, saklanma ve erzak depolama amacıyla yapmış oldukları yüzlerce yıllık bu tarihi yer, aynı zamanda Unesco Dünya Mirası listesindedir. Turunuzu bitirmeden önce son durağınız Ortahisar Kasabası olacak. Bölgemizin en yüksek ikinci peri bacası olarak adlandırılan tarihi kalesi, eski Rum ve Osmanlı mimarisi ile büyüleyici  bir panoramaya sahip bu köy , Kapadokya’nın ruhunu tam anlamıyla hissedebileceğiniz son derece özel bir yerdir.

4.Gün

ATV Tur

Bölgemizin birbirinden güzel nadide peribacalarinin çokca bulunduğu Meşe Deresi vadisi keşfiyle başlayan atv turumuz meşhur Ortahisar Vadisi gezisiyle devam eder. Hemen ardindan atv rehberimizin size ayiracaği fotograf ve dinlenme molasindan sonra otele dönüs ile son bulacaktir. Otelden ayrılış ve transfer hizmetimizle havaalanına gidiş.

Alternatif olarak:
At Biniş Turları
Türk Gecesi Showları

Dahil:

Cave Hotel ’de 3 gece/4 Gün konaklama
Çift yön havaalanı transferi (klimalı araç)
2 tüm gün Kapadokya turu (Tur esnasına öğle yemeği dahil)
Bakanlık Kokart Belgesine Sahip Türkçe Rehberlik
1 saat ATV tur
Müze ve ören yerleri giriş biletleri
Akşam yemeği (3 gece)

Hariç:

İçecekler
Kişisel harcamalar

Call Now ButtonWhatsApp Rezervasyon Hattı